);

Wydarzenia

Spotkania wspólnoty odbywają się w każdą niedzielę o godzinie 11:00

przy ul. Biskupa Tomasza 4-6

Kurs Biblijny

zobacz pod kalendarzem i weź udział

Dlaczego Podstawowy Kurs Biblijny?

Systematyczne studium Biblijne podstawowych prawd dotyczących wiary i życia chrześcijanina daje nam solidny fundament, na którym budujemy nasze życie. Jest wiele tematów jak plan zbawienia, zasady życia w wierze, moc i autorytet Słowa Bożego oraz wiele innych, w których potrzebujemy być mocno ugruntowani, by móc wieść chrześcijańskie życie, wzrastać duchowo, ale też po to, by ostać się w obliczu życiowych wyzwań i burz. Ta znajomość Słowa jest nam również potrzebna, by móc skutecznie usługiwać innym albo wtedy, gdy trzeba „wytłumaczyć się z nadziei naszej”. Na koniec argument dotyczący największego ostrzeżenia Pana Jezusa odnośnie czasów ostatecznych mówiący o tym, by nie dać się zwieść. Znajomość Bożego Słowa poprzez objawienie i świadectwo Ducha Świętego w naszych sercach pomaga nam w rozpoznawaniu tego, co nie pochodzi od Ducha Jezusa Chrystusa. Znając to, co autentyczne będziemy umieli rozpoznać łatwiej to, co fałszywe, i to nie tylko w czasach, które nadejdą, ale już teraz. 

Wielu z nas, którzy skończyli Podstawowy Kurs Biblijny na początku swojego życia z Bogiem, po latach składa świadectwo tego, jak ważny fundament został przez to założony w ich życiu, i że cały czas z niego czerpią. Tymi słowami chciałabym szczególnie do skorzystania z Kursu zachęcić naszą młodzież, a także tych z nas, którzy nigdy nie mieli okazji do systematycznego, tematycznego studiowania Słowa.

Proponujemy Wam więc wspólny domowy Kurs Biblijny na Woskowej prowadzony w niedzielne poranki co 3 tygodnie. Nie będziemy mieli wtedy nabożeństwa, ale po krótkim uwielbieniu poprowadzimy dwie 45 min. sesje na dwa równoległe tematy. Każdy uczestnik Kursu powinien mieć zawsze swoją Biblię i prowadzić zeszyt z notatkami, bo po zakończeniu kilku działów będzie też test sprawdzający (spokojnie, jeśli będziecie słuchać i notować – zdacie bez problemu 🙂 ). W okresie wakacyjnym zrobimy przerwę i wznowimy zajęcia we wrześniu. Przewidujemy, że Kurs potrwa około roku. Prosimy przemódlcie sprawę i przemyślcie, czy jesteście gotowi potraktować to poważnie i chcecie się „na to zapisać”. My ze swojej strony nie chcieliśmy tracić czasu i zrobiliśmy grafik do połowy maja; a jesteśmy gotowi też zacząć już od tej niedzieli, żeby dać Wam przedsmak tego, jak to ma wyglądać. Poniżej link do naszego grafiku, gdzie pod każdą niedzielną datą znajdziecie miejsce i opis wydarzenia: